اکستنشن مژه برای مبتدی ها : هر چیزی که شما باید بدانید

اکستنشن مژه

من صبح ها برای آماده شدن بسیار تنبل هستم. ای کاش میتوانستم با آرایش بخوابم و صبح با یک آرایش کامل و جذاب از خواب بیدار شوم. بنابراین هنگامی که برای اولین بار درباره ی اکستنشن مژه شنیدم، به نظر میرسید به جواب تمام خواسته هایم رسیده ام. کامل و پر، بلند، مژه های تیره برای تک تک روزها بدون نیاز داشتن به ریمل… واقعا چقدر وسوسه کننده هست!

و اگر شما چیزی شبیه به من هستید، احتمالا هزاران بار اکستنشن مژه را انجام داده اید. اما قبل از اینکه یک وقت ملاقات رزرو کنید، شما باید آمادگی جنبه های خوب و یا بد آن را داشته باشید.

خواندن مقاله را ادامه دهید تا تمام جزئیات مهمی که نیاز دارید را بیاموزید.

اکستنشن مژه شبیه به مژه های مصنوعی نیست!

آندرا مارین (Andra Marin) مدیر هنری و متخصص مژه دارای سبک در بوتیک آکای لش (Akai Lash Boutique) در نیویورک (NYC) می گوید: بر خلاف تصور با مراقبت مناسب اکستنشن می تواند شش تا هشت هفته ادامه پیدا کند تا زمانی که به طور طبیعی از بین برود، مانند مژه هایی که قبلا داشتید.

اکستنشن مژه را در یک مکان معتبر انجام دهید

در مکان هایی که اکستنشن را با هزینه پایین انجام می دهند میتواند نتایج بسیار بدی را در بر داشته باشد و مژه های شما اصلا جذاب نشوند یا دچارعفونت شوند. بنابراین لطفا فقط به سالن های معتبر و تایید شده بروید (بدون توجه به نوع تبلیغات) و مطمئن شوید که تکنسین بعد از هر مشتری دستهای خود را شستشو دهد، ماسک بزند، از بالشتک های بهداشتی استفاده کند، ابزارهایش را استریل کند و از براش مخصوص مژه استفاده کند. شما حق دارید تا تمام این موارد را برای تایید از تکنسین خود سوال کنید.

هنگام گرفتن وقت ملاقات، از سالن درباره ی مواد تشکیل دهنده ای که در چسب مژه استفاده می کنند سوال کنید، اگر آنها نتوانستند سوال شما را پاسخ دهند، قرار ملاقات را لغو کنید (شما نمیخواهید افراد بی تجربه چیزهایی را به پلک های شما بچسبانند) و همچنین اگر آنها میگویند چسب مژه ای که استفاده می کنند حاوی فرمالدهید (formaldehyde) (یک ماده تحریک کننده چشم شناخته شده است که میتواند باعث قرمزی، سوزش و خارش شود و پلک ها را متورم می کند) است، قرار خود را لغو کنید.

زین المحتسب (Zaina Al-Mohtaseb, MD ) ، دستیار پروفسور چشم پزشکی در کالج بیلور در هیستون، می گوید که ممکن است کمی هزینه ی بیشتری بپردازید اما بهتر است سالنی را انتخاب کنید که از “چسب های ساخته شده با بوتیل سیانواکریلات (butylcyanoacrylate) و اتیل سیانواکریلات (octylcyanoacrylate)، به جای فرمالدهید (formaldehyde) استفاده می کنند، آنها برای چشم آسیب های بسیار کمی دارند.

اکستنشن مژه خوب، گران قیمت است و نیاز به نگهداری دارد

در شهر نیویورک، ابتدایی ترین مدل اکستنشن (معمولا 70 تا 80 مژه در هر چشم) می تواند در حدود 100 تا 400 دلار باشد، به علاوه انعام، که معمولا 20 درصد است. و به این دلیل که مژه ها رشد می کنند و در نهایت سقوط می کنند، شما باید هر چند هفته ای یک بار برای پر کردن آن بروید، که بسته به تعداد مژه های جدیدی که نیاز دارید، میتواند هزینه ای در حدود 50 تا 165 دلار داشته باشد.

هرچقدر زمان پرکردن مژه ها بطول بیانجامد، شما مژه های بیشتری را برای جایگزین کردن نیاز دارید و هزینه ی بیشتری را در بر خواهد داشت. و اگر زمان بسیار زیادی از آن بگذرد، تکنسین شما ممکن است یک مجموعه اکستنشن جدیدی را بجای پر کردن به شما پیشنهاد دهد که مطمعنا ارزان نخواهد بود.

بعد از رزرو وقت چه باید کرد؟

اکستنشن ها یک سایز مشخص برای همه ی حالت ها نیستند

آیا شما مژه هایی مانند با کیم کارداشیان می خواهید؟ این عالی است اما بدان معنا نیست که چشمان شما بتوانند آنها را نگه دارد. مارین(Marin) می گوید:” نوع مژه های شما میتواند بسیار بستگی به طول و استحکام مژه های طبیعی شما داشته باشد” استفاده از مژه های بسیار بلند یا بسیار ضخیم بر روی مژه های طبیعی شما میتواند باعث آسیب در طولانی مدت شود، بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که اکستنشن شما خیلی بلند و ضخیم تر از مژه های طبیعی خودتان نباشد.

اگر همه چیز گیج کننده به نظر می رسد، عجله نداشته باشید یک متخصص برجسته مژه به شما کمک خواهد کرد تا بهترین تصمیم را برای مژه های خودتان بیابید، از جمله اینکه چه نوع موادی مانند mink مصنوعی، silk مصنوعی مورد نیازتان است. مینک معمولا ارزانتر است، حس نرم تری دارد و طبیعی تر به نظر می رسد. با این حال برخی از مواد مصنوعی، که بسیار قابل تنظیم هستند، همچنین بسیار طبیعی تر دیده می شوند و هزینه های بیشتری از مینک دارند.

هنگامی که صحبت از تراکم، فر و طول اکستنشن می شود، شما باید با تکنیک های خود بهترین گزینه را بسنجید. کلمنتینا ریچاردسون (Clementina Richardson)، متخصص مژه و بنیانگذار مژه های انوییس (Envious) در نیویورک می گوید: ” یک متخصص مژه ی خوب، فرم چهره، ساختار استخوان بندی شما و طبیعی بودن مژه ها را در نظر خواهد گرفت و به تصمیم گیری ظاهر مژه ی شما کمک می کند.

هنگام اکستنشن مژه شما 3 انتخاب دارید

انتخاب مژه

هنگام مراجعه برای اکستنشن، مژه های خود را آرایش نکنید

به هنگام مراجعه، با صورتی تمیز و چشم هایی بدون آرایش حاضر شوید. یعنی کاملا بدون سایه چشم، خط چشم و ریمل مژه و ابرو باشید و هر چیزی بر روی پلک چشم یا مژه ها میتواند بر فرآیند اکستنشن شما تاثیرگذار باشد.

بعد از اکستنشن مژه شما تا 24 ساعت نمی توانید مژه های خود را بشویید و یا مرطوب کنید.

مارین می گوید: ” چسب های مژه در زمان مراقبت از 12 تا 24 ساعت بسته به نوع آن که برای سبک مورد نظر شما استفاده می شوند متفاوتند.” ریچاردسون می گوید فوق العاده مهم است که با مژه های خود با ملایمت رفتار کنید و مراقب باشید که در این مدت با آب در تماس نباشد. بعد از این مدت شما می توانید دوش بگیرید اما نباید زمان زیادی در بخار آب باشید.

در اینجا چگونگی مراقبت از مژه های جدید را می آموزید

میخواهید بر روی مژ های اکستنشن خود ریمل و خط چشم بزنید؟ لطفا چند لحظه دست نگه دارید!

استفاده از ریمل بر روی مژه های اکستنشن شده را توصیه نمیکند. چرا؟ زیرا زمانیکه در پایان روز میخواهید آرایش خود را پاک کنید، با مالش آنها موجب از هم باز شدن اکستنشن خود می شوید. در مورد خط چشم، “از ترکیباتی برپایه ی کرم اجتناب کنید “آنها اغلب حاوی روغن و واکس هستند که می تواند چسب مژه را از بین ببرد.”

بسیار آهسته و با ملایمت صورت خود را بشویید

فقط از پاک کننده هایی که مطمئن و مخصوص اکستنشن مژه هستند استفاده کنید. سایر محصولات ممکن است حاوی موادی باشند که می تواند پیوند اکستنشن شما را تضعیف کند و باعث شود که پیش از موعود ریزش داشته باشند. و اگر چشم هایتان را آرایش کردید، از پد های بدون روغن استفاده کنید و بجای جلو و عقب کشیدن، به آرامی به سمت پایین حرکت دهید تا پلک ها و مژه ها تمیز شوند. و از مالش دادن یا کشیدن در چشم خود اجتناب کنید.

مژه های اکستنشن شده بطور روزانه نیاز به شانه (براش) کردن دارند.

هنگامی که در خواب یا در حال دوش گرفتن هستید مژه ها درهم تنیده می شوند، بنابراین هنگام بیدار شدن از خواب، بعد از حمام و در پایان روز بایستی به آرامی مژه های خود را با یک براش اسپولی (spoolie) تمیز براش کنید. از انقباض و تکان های غیر ضروری خودداری کنید، در هنگام خوابیدن سعی کنید به پشت یا پهلو (نه روی شکم) بخوابید. و از یک روبالشی حریر استفاده کنید.

مژه های شما ممکن است آسیب پذیر شوند، اما این اتفاق بسیار نادر است !

خوب، بنابراین شواهد و مدارک زیادی وجود ندارد که طول مدت و سلامت اکستنشن شما را نشان دهد، با این حال، دکتر المحتسب می گوید: در طی رشد مژه ریسک کمی وجود دارد که باعث آلپشیا (ریزش مژه های طبیعی) شود. در صورتی مژه های طبیعی شما در معرض ریزش قرار می گیرد که وزن اکستنشن پی در پی را تحمل نکند.

اما عجله نکنید، این به این معنا نیست که برای همه بطور یکسان اتفاق بیافتد. این اتفاق معمولا سالها طول می کشد و مراقبت نادرست برای طولانی مدت باعث آسیب به مژه ها می شود. بنابراین برای چندمین بار میگویم، اگر میخواهید اکستنشن شما خوب بنظر برسد، یک حرفه ای را پیدا کنید که بدرستی و سلامت اکستنشن را روی مژه های شما قرار دهد و هنگامی که آنها را بر می دارید مژه های طبیعی شما صدمه نبیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.