با روش های صحیح آرایش صورت بیشتر آشنا شوید

آرایش صورت.

آرایش صورت:

آرایش صورت ، یکی از معمول ترین کارهایی است که خانم ها انجام می دهند.افراد باید قبل آرایش زمینه رنگ پوست خود،نوع پوست و نوع لوازم آرایشی که برای این کار انتخاب می کنند، به خوبی بشناسند.

آرایش صورت باید طوری باشد که صورت را خیلی مصنوعی و یا اینکه برروی پوست به صورت لایه لایه نباشد.نوع لوازم آرایشی که فرد انتخاب می کند تأثیر بسزایی بر زیباسازی صورت فرد دارد.چرا که بسیاری افراد برای پوشاندن لک ها و عیوب صورت خود دست به دامن لوازم آرایشی می شوند.

لوازم آرایشی مرغوب، علاوه بر استاندارد و بهداشتی بودن برند آن، باید برروی پوست صورت فرد سنگین نباشد و متناسب با رنگ پوست آن ها باشد. به طور مثال خانم هایی که دارای پوستی با پایه زرد رنگ می باشند، هرگز نباید به سراغ کرم پودرهای صورتی بروند.

نمونه آرایش صورت:

اصول صحیح در ارایش صورت:

خانم ها برای این که بتوانند آرایش صورت حرفه ای و صورت آرایش شده یک دستی داشته باشند،علاوه بر انتخاب و خرید لوازم آرایش مناسب، بهداشتی و با برند استاندارد،باید به نکات اساسی زیر توجه نمایند.

1.برای جلوگیری از براق شدن و ناخوشایند شدن ظاهر صورت،بهتر است از کرم پودرهای جامدی استفاده کنند که باعث افزایش چربی پوست آن ها نشود.

2.رژ گونه را در جهت صحیح و بر روی خط گونه استفاده کنند یعنی از لاله گوش به سمت گونه ها برس آغشته به رژگونه را حرکت دهند.

3.در آرایش چشم ها و استفاده از سایه چشم، به ترتیب از روشن ترین سایه در پشت چشم خود استفاده کنند سپس رنگ های تیره را بر روی آن استفاده نمایند آرایش چشم ها نیز در آرایش صورت خیلی موثر می باشد.

4.در انتخاب و نحوه استفاده از مداد چشم و ریمل دقت نمایید، زیرا چشم یکی از حساس ترین بخش هایی است که لوازم آرایش نامرغوب می تواند باعث آسیب جدی به آن شود.

5.یکی دیگر از اجزای مهم و مورد توجه در آرایش صورت، لب ها هستند که افراد باید متناسب با رنگ لب و فرم آن، رنگ رژ لب خود را استفاده نمایند.برای لب های برجسته و گوشتی بهتر است رژ لب تیره تری انتخاب کنیم.

آرایش صورت:

نکات طلایی در ارایش صورت:

انتخاب و انجام صحیح آرایش صورت کار راحتی نیست، زیرا هدف اساسی بسیاری از خانم ها از آرایش کردن، علاوه بر زیبا نشان دادن ظاهر خود، پوشاندن لکه ها و کک و مک های صورت است. خانم ها باید در انتخاب نوع آرایش خود به یک سری نکات دقت کنند:

1.در هنگام استفاده از رژ گونه به فرم صورت خود یعنی گرد یا کشیده بودن آن دقت نمایند. علاوه بر این باید رنگ رژ گونه را متناسب با رنگ چشم های خود انتخاب نمایند.برای خانم هایی با چشم های آبی، رژ گونه صورتی یخی یا هلویی گزینه مناسبی است.

2.برای از بین بردن پف چشم ها قبل از آرایش، از کمپرس آب گرم استفاده نمایید و خط چشم خود را نازک بکشید.

3.آرایش لب های خود را با انتخاب یک خط لب مناسب شروع کنید زیرا لب ها تأثیر زیادی در شکل آرایش صورت دارند.افرادی که لب و دهان کوچکی دارند می توانند با کشیدن خط لب در اطراف لب ها، آن ها را بزرگ تر نشان داد.

4.برای ماندگاری بیشتر آرایش لب ها ، می توان قبل از مالیدن رژ بر روی لب های خود، لب های خود را با مداد لب های متناسب با رنگ رژ انتخابی خود و یا استفاده مقداری پودر آرایشی استفاده نمایید.

5.برای ماندگاری رژ گونه، می توان قبل از زدن آن از مقداری کرم پودر بیشتر در محل رژ گونه استفاده کرد.

6. افراد بهتر است شب ها و هنگام خواب آرایش را به طور کامل از روی پوست خود پاک کنند و برای این کار علاوه بر استفاده از دستمال های مرطوب، از شوینده مناسب استفاده نمایند.

منابع:
1.https://www.wikipedia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.