راهکارهای مناسب مراقبت از پوست کدامند؟

مراقبت از پوست

پوست و انواع آن:

راهکارهای مناسب مراقبت از پوست : پوست بخشی از دستگاه ایمنی بدن است که از سه لایه تشکیل شده است که عبارت اند از:

1.روپوست یا اپیدرم که لایه نازک خارجی پوست است و آنچه است که در ظاهر می بینیم و لایه های ضخیمی از سلول های مسطح است.

2. درم که لایه ضخیم تر داخلی است.

3.هیپودرم که پوست را به بافت های ماهیچه ای متصل می کند. امروزه مراقبت از پوست به ویژه پوست صورت به موضوع مهمی در دنیا تبدیل شده است و افراد برای زیبایی ظاهر پوست خود دست به روشی می زنند. قبل از هرچیزی افراد باید نوع پوست خود را بشناسند و متناسب با آن از لوازم آرایشی و شوینده های مناسب استفاده نمایند.پوست به طور مکرر از طریق ریزش سلول های مرده و تولید سلول های جدید، نوسازی می کند.

در صورتی که مراقبت از پوست به طور صحیح انجام شود، ترمیم پوست سریع تر انجام می گیرد.به طور کلی پنج نوع پوست وجود دارد که عبارت اند از: پوست خشک، چرب، پوست مختلط، پوست معمولی و پوست حساس که هرکدام نیاز به مراقبت های خاص خود را دارند.

پوست سالم:

مراقبت از پوست

روش های مراقبت از انواع پوست :

هر پوستی متناسب با نوع و میزان حساسیتش نیاز به روش های مراقبت مختص به خود دارد. برای مراقبت از پوست خشک در مرحله اول باید از شوینده های حاوی مرطوب کننده های طبیعی و فاقد مواد صابونی استفاده کرد که بتوانند پوست را مرطوب نگه دارند.

علاوه بر این، از مرطوب کننده ها و آبرسان هایی که حاوی عصاره روغن های طبیعی و کرم های ضد آفتاب با spfهای بالای 50 استفاده نمود. برای مراقبت از پوست چرب نیز باید از شوینده ها و کرم های ضد آفتاب هایی استفاده نماییم که سبب افزایش چربی پوست و در نتیجه مستعد شدن پوست برای ایجاد جوش و آکنه نشوند.برای مراقبت از پوست های مختلط نیز باید از لوازم آرایشی و بهداشتی که چربی قسمت های چرب پوست را بیشتر و نواحی خشک پوست را خشک تر نکنند، استفاده کنیم.

اما کسانی که پوست های حساس دارند یعنی پوستشان با مواد شیمیایی قوی و گرما ملتهب و قرمز می شود باید از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نمایند که حاوی عصاره های طبیعی و فاقد الکل باشند و رطوبت طبیعی پوست را از بین نبرند استفاده نمایند.

در این میان پوست های معمولی با وجود دردسر کمتری مراقبت از آن ها، باز هم باید از محصولات متناسب با آن ها استفاده نمود.مراقبت از پوست به دلیل حساس بودن این عضو بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است.

انواع پوست:

برای مراقبت از پوست از چه محصولاتی استفاده نماییم:

پوست یکی از اعضایی است که بیشترین نقش را در ظاهر افراد دارد و داشتن پوستی سالم در زیبایی افراد نقش بسزایی دارد. ممکن برای داشتن پوستی سالم به سراغ روش های درمانی و جراحی های پر هزینه بروند.

افراد برای مراقبت از پوست خود به سراغ لوازم آرایشی و بهداشتی معتبری که حاوی روغن ها و عصاره گیاهان طبیعی باشد بروند چرا که دسترسی مستقیم به بعضی روغن و عصاره برخی گیاهان برای بیشتر افراد دشوار و بسیار هزینه بر می باشد.

افرادی که دارای پوست های خشک و حساس هستند برای راهکارهای مناسب مراقبت از پوست خود باید شوینده های مناسب صورت و بدن، مرطوب کننده های قوی که دارای نشان و مارک های بهداشتی باشند و نیز ضد آفتاب هایی با spf های بالا و دارای برندهای معروف استفاده نمایند.

همچنین کسانی که دارای پوست های چرب هستند برای راهکارهای مناسب مراقبت از پوست خود به سراغ محصولات آرایشی و بهداشتی اصل با برندهای معروف بروند و با وسوسه قیمت های پایین به سراغ محصولات تقلبی و ارزان قیمت نروند که باعث آسیب های پوستی و ایجاد جوش و آکنه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.