با انواع روش های کاشت ابرو بیشتر آشنا شویم

کاشت ابرو

ابرو و اهمیت آن:

ابرو یکی از اجزای صورت است که شکل و حالت آن علاوه بر زیبایی دادن به آرایش از ورود عرق و سایر آلودگی هایی که با عرق سرازیر می شوند،جلوگیری می کند.

همچنین به کمک مژه از تابش مستقیم نور خورشید به داخل چشم جلوگیری می کند.ممکن است افراد به دلیل برداشتن زیاد ابرو،بیماری های ارثی،تروما یا ضربه، تاتو بیماری های هورمونی ،تغییرات رژیم غذایی و شیمی درمانی بخشی یا کل ابروی خود را از دست بدهند، به همین دلیل برای جبران به سراغ انواع کاشت ها و لیفت و لمینت می روند.

در ادامه با نحوه وچگونگی انجام روش های کاشت ابروانجام می شویم.

مدل ابروی پهن:

کاشت ابرو

انواع روش های کاشت ابرو:

1.روش FIT: در این روش کاشت: در این روش کاشت ابرو،از موی طبیعی پشت گوش خود فرد استفاده می شود، به کمک دستگاه پانچ انجام می گیرد.در واقع ریشه و فولیکول های مورد نیاز مواز محل اهدا کننده برداشته می شود وسپس بعداز جداسازی آن ها از اضافات به طور تک تک بر روی خطی که برای ابرو طراحی شده توسط دستگاه پانچ کاشته می شود.چون این روش مقدار کمتری از موی پشت سر فرد را برای پیوند بر می دارد،روش مناسب تری برای کاشت ابرومحسوب می شود. 2.روش FUT: در این روش برخلاف روش قبل تعداد بیشتری از موهای پشت سر فرد برداشته می شود که محل اهداکننده موباید بخیه شود.روش کار به این صورت است که نوار باریکی از موهای مورد نیاز جهت کاشت برداشته می شود و محل آن بخیه و جراحی می شود، سپس فوکیکول های مورد نیاز کاشت جدا می شوند و تک تک و با ایجاد شکاف های ریز بر روی پوست محل ابرو کاشته می شوند.پس از 9 الی 12 ماه پس از کاشت موها رشد می کند و می توان آن ها را به طور عادی اصلاح کرد و مدل داد.بعدها می توان برای تراکم نیز به پزشک یا متخصص در این زمینه مراجعه نمود. افرادی که دچار بیماری قلبی-عروقی و نارسایی کلیوی و شیمی درمانی هستند نباید از کاشت ابرواستفاده نمایند.

قبل و بعد از کاشت ابرو:

روش لیفت و لمینت:

در این روش ها، ابروها به سمت بالا حالت داده می شوند و جلوه ای پرپشت تر و مشکی تر به خود می گیرند و تارهای ابرو ضخیم تر و ویتامینه می شوند.این روش برای کسانی که ابروهایشان بالا است و یا تمایل دارند ابروهایشان به سمت بالا فیکس شود، پیشنهاد می شود. در واقع لیفت یعنی بالاکشیدن ابروها با مواد بی خطر که حالت هاشوری دارد و برای نماز، وضو، شنا و استخر منعی ندارد.این روش ها به هیچ عنوان ریزش ابرو را به همراه ندارند و ماندگاری آن بین 30تا 45 روز است و همه چیز بستگی به رشد ابروی خود فرد دارد.همچنین در این روش چون از چسب لاتکس استفاده می شود باید تا 24ساعت به ابرو آب زده نشود، به همین دلیل در ابتدا ابروها چسبیده اند و بعد از شستشو تار تار می شوند. این روش ها با کاشت ابرومتفاوت اند.

تفاوت لیفت و لمینت:

فرق اصلی این دو در این است که در لیفت ابروها را بالا میرند ولی در لمینت آن ها را تقویت و کراتینه می کنند.در واقع در لمینت از مواد گیاهی برای کراتینه استفاده می شود و رنگ هم دارد.یعنی با ایجاد یک لایه حاوی رنگ باعث افزایش ضخامت ابرو و پر پشت نشان دادن آن می شود و برای کسانی که ابروهای کم پشت و کم رنگ و کرکی دارند ، مناسب است.روش دیگری برای لیفت ابرو وجود دارد که در آن از طریق بوتاکس لیفت را انجام می دهند و باید توسط پزشک و متخصصان در این زمینه انجام شود تا عوارضی بعد از آن ایجاد نشود.این روش از کاشتابرو به صرفه تر است

نمونه لیفت و لمینت ابرو:

نکات طلایی:

1.هیچگاه ابروهای کاشته شده تراکم حالت اول را ندارند و برای متراکم شدن بیشتر آن می توانند چندین بعد از جراحی به متخصص مربوطه مراجعه شود.

2.هیچ جای بدن موی شبیه موی ابرو ندارد و تنها جای مناسب که می توان از موهایش برای کاشت ابرواستفاده نمود، پشت سر فرد است.روش و تکنیک کاشت ابرو بسیار مشکل است و میزان تخصص جراح بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.