با روش های کاشت مژه آشنا شوید

کاشت مژه

مژه و علت آسیب آن:

مژه،موهایی که سر پلک رشد می کنند که از چشم در مقابل نورآفتاب، گرد وخاک و رطوبت محافظت می کنند. ار آنجایی که چشم در یچه روح آدمی محسوب می شود و داشتن مژه هایی بلند و زیبا باعث زیباتر شدن آن می شود، به همین علت افراد به سراغ انواع روش های کاشت مژه می روند.

افراد بیشتر به سراغ زیباتر نمودن آرایش چشمان خود هستند به همین دلیل به سراغ هر روش درست یا نادرستی می روند.

مژه ها دارای سه دوره عمر می باشند که دوره اول آن ،آناژن یا رشد که بین سی تا چهل و پنج روز عمر دارد، مرحله دوم آن ، کاتاژن است که عمر دوهفته ای دارد و دوره سوم تلاژن است که مرحله افتادن مژه و استراحت فولیکول ها است و سه هفته ادامه دارد. مژه ها ممکن است به علل متفاوتی از بین بروند،

زیرا عمر مژه ها تحت تأثیر عوامل فیزیولوژی، سن افراد و شرایط سلامت فرد تغییر می کنند.عواملی که باعث آسیب پذیر تر شدن مژه ها می شوند عبارتند از:

بیماری ها و مشکلات داخلی بدن، شیمی درمانی، شوک عصبی، خستگی زیاد،تب شدید،اختلالات غدد درون ریز،تغییرات آب و هوایی،گل مژه ، سبوم و چسبندگی زیاد مژه ها و تغذیه نامناسب که باعث می شود افراد برای جبران به سراغ کاشت مژه بروند.

تصویری از قبل و بعد کاشت مژه:

کاشت مژه

روش های کاشت مژه:

اکثر خانم ها برای داشتن مژه های زیبا و خوش حالت به دنبال انجام راه های مختلفی هستند.

داشتن مژه های پرپشت و حالت دار به زیبا جلوه دادن صورت و چشمان کمک می کند که برای انجام این کار از سرم های پرپشت کننده، داروهای تقویت کننده،مژه های مصنوعی چند بار مصرف، کاشت مژه و اکستنشن های مژه استفاده می کنند.

امروزه انواع روش های کاشت وجود دارد که عبارتند از:1.روش کاشت موقت،2.کاشت دائم.

روش موقت:

در روش کاشت موقت، مژه ها یک هفته ماندگاری دارند، زیرا در این روش دانه های مژه را با چسب مخصوص این کار انجام می دهند و گاهی افراد نیز به جای کاشت دانه ای موقت مژه ها، از مژه های مصنوعی یکسره استفاده می کنند.روش کاشت مژه به صورت موقت و دانه ای امروزه با اسم اکستنشن رواج پیدا کرده است.

روش دائم:

گاهی افرادی که دارای مژه های کم پشت می باشند به سراغ کاشت مژه همیشگی می روند، در این روش دانه های مژه ای که موی طبیعی می باشند به صورت دانه ای می کارند و قیمت آن به ازای هرتار محاسبه می شود.افراد باید دو سه هفته یکبار بعد از کاشت به مراکزی که در آن کاشت را انجام داده اند، مراجعه نمایند و هزینه کمتری را برای ترمیم بپردازند.

این روش کاشت مژه، ایمپلنت نام دارد و تارهای مورد استفاده در آن از موهای بدن خود فرد تأمین می شوند.برای این کار باید به پزشک متخصص یا مراکز مورد اعتماد مراجعه نمود. در این روش که با بیهوشی موضعی همراه است و در زمان دو ساعت انجام می شود.

نکته مهم در این روش کاشت مژه این است که باید محلی را که تارها از آن برداشته می شوند، جنس موهایش نزدیک به جنس مژه ها باشد و برش برای خارج کردن مو با احتیاط انجام گیرد.

مژه موقت یا اکستنشن:

نکات مورد نظر در مورد نتایج کاشت مژه دائم:

بعد از هر عمل پیوند و کاشت مژه همیشگی، اینکه نتیجه موفقیت آمیز باشد بستگی به خود فرد دارد و شکل و فرم دهی به آنها بر عهده خود شخص است.

تا چند روز بعد از کاشت موهای اضافی در اطراف محل پیوند دیده می شود که نگران کننده نیست و نیز کبودی ها و تورم کمی در اطراف پلک ها ایجاد می شود که در مدت کمی از بین می رود.

بخیه ها گوشتی اند و جذب می شوند و موهای پیوند داده شده دوهفته بعد از کاشت می ریزند و چند هفته بعد شروع به رویش می کنند.

منابع:
1.www.wikipedia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.